Michał Grabowski

Michał Grabowski

Nauczyciel

Witam serdecznie. Nazywam się Michał Grabowski i jestem nauczycielem języka angielskiego. Prowadzę wraz z żoną szkołę języków obcych i biuro tłumaczeń MAVERICK. Razem z innymi lektorami staramy się z pasją przekazywać wiedzę uczniom w każdym wieku. Moją największą pasją jest prowadzenie zajęć języka angielskiego z dziećmi, dlatego też od wielu lat nauczam również w średzkich przedszkolach.

Przedszkole materiał

Małe dziecko to mały geniusz.

Niemowlę, które słyszy od urodzenia dwa języki, będzie wzrastało rozumiejąc je oba. Zdarza się, że niemowlę wzrasta słysząc trzy lub cztery języki wokół siebie i rozumie je wszystkie. Im młodsze dziecko, tym łatwiej i bardziej naturalnie przychodzi mu przyswajanie języka obcego. Z wiekiem  coraz trudniej o dobry akcent, poprawność gramatyczną oraz swobodę posługiwania się językiem właściwą jego rodzimym użytkownikom. Zgodnie z badaniami, aby posługiwać się językiem obcym z taką samą poprawnością jak językiem rodzimym naukę należy rozpocząć przed ukończeniem siódmego roku życia.

Polubić angielski

Nauka angielskiego we wczesnych latach dzieciństwa sprawi, że dziecko polubi ten język. Łatwiej też będzie mu odnieść sukces podczas szkolnych lekcji angielskiego.  Poza tym nauka w grupie, z rówieśnikami, sprzyja komunikowaniu się dzieci ze sobą – dzieci dużo korzystają uczestnicząc we wspólnych grach i zabawach, często się naśladują, dzięki czemu przyswajanie języka odbywa się bardziej naturalnie.

Oferta

Chcielibyśmy zaprosić na prowadzony przez naszą szkołę kurs języka angielskiego w przedszkolach. Uczymy z pasją, ciepłem i indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Gwarantujemy wysoki poziom zajęć, profesjonalizm i doświadczenie.

Drodzy Rodzice!

Poniżej, przekazuję Państwu materiał realizowany na lekcjach języka angielskiego. Materiał jest zgodny z nową podstawą programową MEN z 2017 r. Rozmaite formy przekazu: śpiewanie, wiersze, taniec, naśladowanie, zabawę, prezentacje multimedialne, karty obrazkowe, torby z prawdziwymi eksponatami, gry słowne itp. sprawiają, że lekcje są ciekawe i lubiane. Staramy się dbać o to by nigdy nie było nudy.

Ze względu na wiek, zainteresowanie i obecność na zajęciach, niektóre słowa, zwroty i piosenki są pamiętane lepiej, inne gorzej.  Niektóre części nie są wprowadzane u dzieci najmłodszych.

Pozdrawiam,

Michał Grabowski

JESIEŃ

Tematy kompleksowe:

Witajcie w przedszkolu

Wspomnienia z wakacji

Środki transportu

Droga do przedszkola

Kształty i kolory

Moje ciało i uczucia

Jesień w lesie

Jesień w sadzie

Jesień w ogrodzie

Zdrowe jedzenie

Dbamy o zdrowie

Dom i rodzina

U lekarza

Pogoda i ubrania

Uczucia

Prezenty i zabawki

ZIMA

Tematy kompleksowe:

Pogoda i ubrania

Boże narodzenie i zima

Prezenty i zabawki

Czas

Idzie zima

Karnawał

Choroby

Dzień Babci i Dziadka

Walentynki

Dinozaury

Zwierzęta

Zawody

W kosmosie

Gdzie to jest?

Instrument muzyczne

Kształty

WIOSNA

Tematy kompleksowe:

In the meadow/ Na łące

Food/ Jedzenie

Easter/ Wielkanoc

Opposites/ Przeciwieństwa

My town and house/ Moje miasteczko i dom

At the toy shop/ w sklepie z zabawkami

At the sports shop/ w sklepie z sportowym

At the supermarket/ w supermarkecie

At the supermarket/ w supermarkecie

At the newsagent’s/ w salonie prasowym

At the clothes shop/ w sklepie odzieżowym

Actions/ Czynności

At the playground/ Na placu zabaw

Feelings/ Uczucia

At the beach/ Na plaży

Dogadajmy się w  

MAVERICK ELT

UL. NIEDZIAŁKOWSKIEGO 12

63-000 ŚRODA WIELKOPOLSKA

NIP: 7861105023

REGON: 639650861

KONTO: 18 1090 1418 0000 0001 0801 5295

biuro@maverick.edu.pl
508 104 500